Новости Новости Беларуси

67 правацэнтрыстаў зарэгістраваныя кандыдатамі ў дэпутаты

67 правацэнтрыстаў зарэгістраваныя кандыдатамі ў дэпутаты

3221 просмотр
Завершыўся этап рэгістрацыі кандыдатаў у дэпутаты Палаты прадстаўнікоў. Па розных прычынах незарэгістраваныя 14 прэтэндэнтаў ад правацэнтрысцкай кааліцыі, частка з іх абскарджвае гэтае рашэнне. 67 кандыдатаў працягваюць кампанію.

Прапануем вашай увазе спіс дэмакратычных кандыдатаў, якіх варта падтрымаць 11 верасня.

Брэсцкая-Заходняя выбарчая акруга №1

Сяргей Пятрухін

Брэсцкая-Цэнтральная выбарчая акруга №2

Фёдар Петрусевіч

Брэсцкая-Усходняя выбарчая акруга №3

Дыяна Касцюковіч

Баранавіцкая-Заходняя выбарчая акруга №5

Юрый Казакевіч (не зарэгістраваны, абскарджвае)

Баранавіцкая-Усходняя выбарчая акруга №6

Мікалай Чарнавус

Баранавіцкая сельская выбарчая акруга №7

Таццяна Малашчанка

Бярозаўская выбарчая акруга №9

Аляксандр Кабанаў

Днепра-Бугская выбарчая акруга №10

Віктар Нахайчук

Віцебская-Горкаўская выбарчая акруга №17

Хрыстафор Жаляпаў

Віцебская-Чкалаўская выбарчая акруга №18

Таццяна Севярынец

Віцебская-Чыгуначная выбарчая акруга №19

Георгій Станкевіч

Віцебская-Кастрычніцкая выбарчая акруга № 20

Ірына Яскевіч

Докшыцкая выбарчая акруга №22

Дзмітрый Лупач

Лепельская выбарчая акруга №23

Андрэй Агурцоў

Аршанская-Дняпроўская выбарчая акруга №26

Яўген Анішчанка

Полацкая гарадская выбарчая акруга №27

Вольга Дамаскіна

Полацкая сельская выбарчая акруга №28

Сяргей Васільеў (адмова ў рэгістрацыі, абскарджвае)

Сеннецкая выбарчая акруга №30

Аляксей Гаўруцікаў

Гомельская-Юбілейная выбарчая акруга №31

Уладзімір Няпомняшчых

Гомельская-Сельмашаўская выбарчая акруга № 32

Уладзімір Кацора

Гомельская-Цэнтральная выбарчая акруга № 33

Аляксандр Шарыпаў

Гомельская-Савецкая выбарчая акруга № 34

Віталь Юрчанка

Гомельская-Прамысловая выбарчая акруга № 35

Расціслаў Лобан

Жыткавіцкая выбарчая акруга № 39

Вячаслаў Герасіменка

Жлобінская выбарчая акруга № 40

Марат Афанасьеў

Калінкавіцкая выбарчая акруга №41

Алена Луцковіч

Палеская выбарчая акруга №43

Мікалай Чэчка

Светлагорская выбарчая акруга №46

Анатоль Змітровіч

Хойніцкая выбарчая акруга № 47

Аляксей Атрошчанка

Гродзенская-Занёманская выбарчая акруга № 49

Наталля Лукашэвіч

Гродзенская-Кастрычніцкая выбарчая акруга № 50

Віктар Данільчык

Гродзенская-Цэнтральная выбарчая акруга № 51

Іван Крук

Гродзенская-Ленінская выбарчая акруга № 52

Мікалай Баўсюк

Гродзенская-Сельская выбарчая акруга № 53

Мікала Салянік (не зарэгстраваны, абскарджвае)

Іўеўская выбарчая акруга № 54

Ірына Давідовіч

Лідская выбарчая акруга № 55

Бэла Дашкіна (не зарэгістраваная, абскарджвае)

Дзятлаўская выбарчая акруга № 56

Антон Войцехаў (не зарэгістраваны, абскарджвае)

Навагрудская выбарчая акруга № 57

Вадзім Леван (не зарэгістраваны, абскарджвае)

Слонімская выбарчая акруга № 58

Алесь Масюк

Смаргонская выбарчая акруга № 59

Мікалай Уласевіч

Барысаўская выбарчая акруга № 62

Анатоль Букас

Слуцкая выбарчая акруга № 67

Аліна Нагорная

Салігорская гарадская выбарчая акруга № 68

Аляксандр Малочка

Маладзечанская гарадская выбарчая акруга № 72

Віталь Жыбуртовіч

Маладзечанская сельская выбарчая акруга № 73

Уладзімір Смоляк

Вілейская выбарчая акруга № 74

Максім Ціханаў

Бабруйская-Ленінская выбарчая акруга № 78

Таіса Кабанчук

Бабруйская-Першамайская выбарчая акруга № 79

Алег Жэлноў

Быхаўская выбарчая акруга № 81

Арсеній Чыгір

Горацкая выбарчая акруга № 82

Андрэй Юркоў

Крычаўская выбарчая акруга № 83

Таццяна Шамбалава

Магілёўская-Ленінская выбарчая акруга № 84

Андрэй Бодзелеў

Магілёўская-Цэнтральная выбарчая акруга № 85

Алег Аксёнаў

Магілёўская-Прамысловая выбарчая акруга № 87

Сяргей Смалякоў

Магілёўская-Сельская выбарчая акруга № 88

Уладзімір Шанцаў

Асіповіцкая выбарчая акруга № 89

Аляксандра С'янова

Шабаноўская выбарчая акруга № 91

Аляксандр Кавалькоў

Васнецоўская выбарчая акруга № 93

Дзяніс Ціханенка

Свіслачская выбарчая акруга № 94

Юры Хашчавацкі

Купалаўская выбарчая акруга № 95

Аляксандр Талстыка

Чкалаўская выбарчая акруга № 96

Сяргей Скрабец

Кастрычніцкая выбарчая акруга № 97

Ганна Канапацкая

Паўднёва-Заходняя выбарчая акруга № 98

Павал Стэфановіч

Грушаўская выбарчая акруга № 99

Пётр Барысаў

Ясенінская выбарчая акруга № 100

Юрый Меляшкевіч

Сухараўская выбарчая акруга № 101

Лагвінец Аляксандр (адмова ў рэгістрацыі, абскарджвае)

Каменнагорская выбарчая акруга № 102

Таццяна Усіновіч

Дамброўская выбарчая акруга№ 103

Вольга Кавалькова

Кальварыйская выбарчая акруга № 104

Марына Хоміч

Старавіленская выбарчая акруга № 105

Мікалай Казлоў (адмова ў рэгістрацыі, абскарджвае)

Коласаўская выбарчая акруга № 106

Максім Гацак

Усходняя выбарчая акруга № 107

Вольга Маёрава

Каліноўская выбарчая акруга № 108

Юрый Губарэвіч

Уручская выбарчая акруга № 109

Юры Белазёраў

Партызанская выбарчая акруга № 110

Віктар Янчурэвіч

Автор: Ольга Быковская

Люди: Сергей Петрухин 12 Юрий Казакевич 32 Христофор Желяпов 105 Георгий Станкевич 12 Ольга Дамаскина 16 Алексей Гаврутиков 39 Владимир Кацора 15 Николай Улахович 10 Николай Черноус 3 Татьяна Малащенко 3 Владимир Непомнящих 16 Виталий Юрченко 2 Иван Крук 20 Вадим Левон 26 Алина Нагорная 28 Максим Тихонов 12 Андрей Юрков 38 Юрий Хащеватский 2 Александр Толстыко 50 Сергей Скребец 2 Юрий Мелешкевич 149 Алесь Логвинец 505 Ольга Ковалькова 11 Юрий Губаревич 727 Виктор Янчуревич 30 Алексей Атрощенко 7
Теги: выборы парламентские 154 выборы 760 регистрация 36

Комментарии посетителей

Имя: не обязательно
E-mail: не обязательно
Комментарий:
  • #222 16.08.2016 13:00 @ Wolf

    "Даброўская выбарчая акруга№ 103" - насамрэч Дамброўская. І - "Быўская"? Не Быхаўская? А можа, Быкоўская? :)

    1. #248 11.09.2016 02:34 @ [ нет имени ]

      дзякуй) карэктара часам не хапае) заходзьце яшчэ

Парламентские выборы-2016

Последние новости